Met een volautomatische fabriek in Polen, die 8 miljoen vierkante meter isolatiemateriaal zal produceren, start Unilin haar veroveringstocht in Oost-Europa. “De markt in die regio is nog volop in beweging,” vertelt Jeroen De Temmerman, President van de Unilin Insulation divisie.
In het kort
Het wordt de negende fabriek, waar de achtste isolatieplatenlijn wordt uitgebouwd. Het gaat om een volautomatische lijn waar op jaarbasis 8 miljoen vierkante meter per jaar geproduceerd kan worden. Dit wordt een state-of-the-art lijn die op hoge snelheid kwaliteitsproducten kan afleveren. De lijn zal in staat zijn om automatische dosering van gerecycleerde grondstoffen te doen, helemaal future-proof dus!
De site is met zijn 12 hectaren groot genoeg om eventueel de stockageruimte verder uit te bouwen of - wie weet - een andere activiteit of extra lijn aan toe te voegen. Bij de start zullen er ongeveer veertig mensen op de site werken.
De nieuwe fabriek is een uitbreiding. Het is niet de bedoeling de activiteit van op andere sites te vervangen. De productielijnen in België zullen - in afwachting van de bouw van de nieuwe fabriek - extra werk hebben om de Poolse markt voor te bereiden.
Binnenkort starten de voorbereidende grondwerken voor de bouw van een geavanceerde, volautomatische productiefaciliteit. Eind 2026 wil Unilin Insulation operationeel zijn.
Nog geen comment.
Maak een comment